autoportretNazywam się Mieczysław Szmańda i jestem fotografem po szkole Artystycznej w skrócie Asp w Poznaniu – wydział fotografii.
Wszystko zaczęło się od magii jaką posiadają zdjęcia. Będąc małym chłopcem często oglądałem zdjęcia rodzinne, pragnąłem wczuć się w te miejsce lub emocje. Chciałem zobaczyć jak powstaje obraz.

Gdy dorosłem zakupiłem aparat i zrobiłem pierwsze naświetlenie negatywu. Wyciemniłem łazienkę, nalałem do kuwet chemię było gorąco dosłownie i w przenośni, ale w wywoływaczu pojawił się obraz. To było to. Ta chwila ciągle trwa. Za każdym razem kiedy pojawia się na ekranie monitora czy papierze fotograficznym.

Mam nadzieje,że oglądając zdjęcia zamieszczone na stronie i blogu będziecie w stanie poczuć choć cząstkę magii i emocji zawartych w moich fotografiach.

Pracuję na profesjonalnym sprzęcie firmy Nikon. Używam dwóch aparatów oraz stałoogniskowych obiektywów, które w pełni dają radość fotografowania. W sposób charakterystyczny podkreślają piękną plastykę i światło obrazu fotograficznego.

Fotografia a przede wszystkim Fotografia Ślubna wymaga pełnego zaangażowania i to macie w prezencie zawsze od Autora tej, że strony.

Mieczysław Szmańda